آموزش تزیین میز عروسی

آموزش تزیین میز عروسی

میز عروس و داماد، که اغلب به عنوان میز عشق نامیده می‌شود، یکی از عناصر مهم در تالار عروسی است. برای هنگام تزیین میز عروس و داماد گزینه‌های بسیار زیادی وجود دارد. با توجه به سلیقه‌ی خود، شما می‌توانید میز عروس و داماد را با رومیزی، بنر و شمع‌های رنگی تزیین کنید. بعضی از تزیینات خود را می‌توانید با روبان به صندلی‌های خود اضافه کنید. میز عروس و داماد را در مقابل یک پس زمینه جذاب، مانند پرده قرار دهید تا یک پس زمینه زیبا برای یک روز بزرگ تنظیم کنید. در این مطلب از صورتی‌ها با مطلب آموزش تزیین میز عروسی با ما همراه باشید تا خوذتان بتوانید یک میز عروس زیبا را تزیین کنید.

آموزش تزیین میز عروسی

آموزش تزیین میز عروسی

چندین مرحله وجود دارد که شما باید برای تزیین میز عروسی خود به ترتیب آن‌ها را طی کنید. این مراحل را در ادامه خواهید خواند.

تزیین میز عروسی:

۱- انتخاب رومیزی جذاب:

برای میز عروس و داماد یک رومیزی جذاب انتخاب کنید. رومیزی باید اولین چیزی باشد که شما برای میز عروس و داماد انتخاب می‌کنید. رومیزی را برای میز عروس انتخاب کنید که متناسب با رنگ و تم عروسی‌تان باشد.

 • اگر تم مناسبی برای عروسی خود دارید، رومیزی را متناسب با تم خود انتخاب کنید. برای مثال: یک رومیزی آبی رنگ در میان گل‌های صورتی، بسیار زیبا و شیک خواهد بود.
 • به سبک عروسی خود توجه داشته باشید. برای یک عروسی مدرن و شبانه یک رومیزی پرزرق و برق انتخاب کرده و برای یک ازدواج سنتی یک رومیزی سفید رنگ را ترجیح دهید.

آموزش تزیین میز عروسی

۲- افزودن گل به میز عروس و داماد:

برای سفره عقد در یک فضای باز، گل‌های شیک و جذاب می‌تواند تزیینی فوق‌العاده به وجود بیاورد. برای این تزیین شما می‌تواند از گل‌های تزیینی رو میزی و یا گل‌های آبشاری جذاب و زیبا استفاده کنید.

 • انتخاب پیچک‌های زیبا برای سفره عقد می‌تواند ایده‌ی بسیار جالبی باشد.
 • اگر در اطراف و روی میز عقد خود گل‌های زیادی دارید، می‌توانید برخی از گل‌ها را دورتر از میز عروس و داماد برای تزیین فضای عروسی قرار دهید.

آموزش تزیین میز عروسی

۳- استفاده از ابتدای نام عروس و داماد در تزیین میز عروس:

برای تزیین میز عقد، ابتدا و یا نام کامل عروس و داماد را از چوب و یا هر جنس دیگری تهیه کنید. این کار می‌تواند یک ایده‌ی بسیار جذاب برای تزیین میز عروسی باشد. گزینه‌های زیادی برای قرار دادن نام عروس و داماد در روی میز عروسی وجود دارد، شما می‌توانید مناسب‌ترین مکان را برای نام‌های خود بیابید.

 • شما می‌توانید حروف نام‌های خود را از فروشگاه‌های صنایع دستی خریداری کنید.
 • سعی کنید حروف تزیین شده خود را در مقابل میز عروسی قرار دهید.

آموزش تزیین میز عروسی

۴- بنرهای تزیینی را در مقابل میز عروس قرار دهید:

بیشتر فروشگاه‌های دکوراسیون و بوتیک‌های عروسی بنرهای عروسی زیبایی دارند. برای قرار دادن بنر، بهترین مکان جلوی میز عقد می‌تواند باشد. شما می‌توانید یک جمله مانند “فقط ازدواج” و یا یک کلمه‌ای مانند “عشق” را انتخاب کنید.

 • بنرها در اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند. اطمینان حاصل کنید که یک بنر مناسب با رنگ‌های عروسی و تم‌های مناسب انتخاب کنید. برای یک عروسی ساده، برای مثال، از یک بنر ساده بدون تزیین استفاده کنید.

آموزش تزیین میز عروسی

۵- شمع را در میز عروسی فراموش نکنید:

شمع می‌تواند به میز عقد چهره‌ای جذاب و زیبا ببخشد. شما می‌توانید شمع‌های بلند در اطراف میز قرار دهید و یا از شمع‌های کوچک و کوتاه‌تر برای تزیین میز استفاده کنید.

 • شمع می‌تواند یک تزیین بسیار خوب باشد. اگر می‌خواهید کمی رنگ به میز خود اضافه کنید برای مثال می‌توانید از شمع‌های رنگی برای انجام این کار استفاده کنید.

آموزش تزیین میز عروسی

تزیین صندلی‌های عروسی:

دومین مرحله آموزش تزیین میز عروسی مرحله تزیین صندلی‌ها می‌باشد. این مرحله نیز شامل مجموعه‌ای از کارها است که در ادامه خواهید خواند.

۱- از صندلی‌های رنگی استفاده کنید:

اگر می‌توانید برای سفره عروسی خود از صندلی‌های رنگی استفاده کنید، زیرا از صندلی‌ها خود می‌توانند تزیینی برای سفره عقد باشند. بنابراین به جای استفاده از صندلی در رنگ‌های ساده و یا صندلی‌های ساده چوبی، صندلی‌های روشن و رنگارنگ انتخاب کنید.

 • صندلی‌های رنگین در صورتی زیبا به نظر می‌رسند که در تم عروسی از رنگ‌های روشن‌ استفاده شده باشد. شما می‌توانید از صندلی‌ها برای اضافه کردن رنگ به سالن پذیرایی استفاده کنید.

آموزش تزیین میز عروسی

۲- حروف خود را با سیم بسازید:

ساخت حروف با سیم یکی از مهم‌ترین کارهای آموزش تزیین میز عروسی می‌باشد. از سیم‌های نازک مانند سیم‌های مسی استفاده کنید تا حروف نام‌های خود را بسازید. شما می‌توانید نام یا حروف اول اسم خود را بنویسید یا چیزی مانند “عشق” بنویسید.

 • اگر می‌خواهید سیم‌ها را بیشتر تزیین کنید، می‌توانید تزییناتی مثل نوار، گل و یا سایر تزیینات را به حروف اضافه کنید.

آموزش تزیین میز عروسی

۴- افزودن گل به صندلی‌های عروس و داماد:

اگر به دنبال یک تم طبیعی هستید، از گل‌های زیبا در پشت صندلی‌های عروس و داماد استفاده کنید. بوته پیچک روی پاهای صندلی آویزان کنید، و تاجی از گل بر روی صندلی‌ها بیاویزید، و یا دسته‌های گل را بر روی یک صندلی قرار دهید.

 • اگر می‌خواهید رنگ به صندلی‌های خود اضافه کنید، این کار را با گل انجام دهید. اگر یکی از رنگ‌های عروسی شما صورتی است، گل‌های رز صورتی را به صندلی‌ها بیافزایید.

آموزش تزیین میز عروسی

۵- روبان‌ها را به صورت کراوات روی صندلی ببندید:

شما می‌توانید روبان‌ها را به راحتی و ظرافت پشت صندلی عروس و داماد پیچ دهید و تزیینی زیبا به آن‌ها ببخشید. اگر می‌خواهید ترکیب رنگ داشته باشید، از روبان‌های رنگی برای تزیین استفاده کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

راهنمای انتخاب دسته گل عروس

[/box]

 

آموزش تزیین میز عروسی

افزودن تزیینات در اطراف میز:

این مورد آخرین مرحله آموزش تزیین میز عروسی است که در ادامه کارهای آن را با هم مرور می‌کنیم.

۱- چراغ‌هایی را به پشت میز عروسی اضافه کنید:

نورپردازی می‌تواند زیبایی و جذاب بیشتری به تزیین و رنگ میز عروس و داماد اضافه کند. اگر یک مهمانی شبانه دارید، نورپردازی را می‌توان برای ایجاد یک محیط کم‌نور در اطراف میز عروس و داماد به کار برد.

 • می‌توانید چراغ‌های رشته‌ای را بالای میز عروس و داماد بیافزایید و آن‌ها را از روی طاقچه یا تیره‌ای سقف آویزان کنید. این کار با ارائه یک محیط رمانتیک کم‌نور به تزیین شما زیبایی و جذابیت می‌افزاید.
 • سعی کنید دو فانوس بزرگ در دو طرف میز داشته باشید.

آموزش تزیین میز عروسی

۲- پرده‌های پشت میز عروسی:

پرده‌های زیبا پشت میز عروسی، می‌توانند یک ایده خوب برای یک تم کلاسیک باشند. سعی کنید میز عروس و داماد را جلوی پنجره قرار دهید. سپس پرده‌های توری در مقابل پنجره برای ایجاد یک پس‌زمینه عروسی زیبا آویزان کنید.

 • شما می‌توانید پرده‌ها را بازتاب کنید. اگر رنگ‌های عروسی شما قرمز و طلایی هستند، پرده‌های راه‌ راه قرمز و طلایی در پس‌زمینه بکار ببرید..

آموزش تزیین میز عروسی

۳- تاج گل زیبایی برای تزیین درست کنید:

اگر می‌خواهید از گل‌های بیشتری در پس زمینه میز عروسی استفاده کنید بهتر است به سراغ تاج گل‌های زیبا با گل‌های رنگارنگ تزیین شده بروید. با استفاده از رنگ‌های مناسب عروسی بر روی دیوار پشت میز عروس تزیینات زیبایی با تاج گل به شکل قلب انجام دهید.

آموزش تزیین میز عروسی

۴- از حروف برای تزیین استفاده کنید:

اگر نمی‌خواهید اسمتان را به صندلی‌ها یا میز اضافه کنید، مکان مناسب می‌تواند پشت سر عروس و داماد باشد. از دیوار پشت میز برای آویزان کردن حروف ابتدای نام عروس و داماد استفاده کنید. شما می‌توانید

آموزش تزیین میز عروسی

ممنون که با مطلب آموزش تزیین میز عروسی همراه ما بودید. شما برای تزیین میز عروسی خود چه کارهایی را انجام داید؟

منبع آموزش تزیین میز عروسی:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.