آموزش تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

هر سفره‌ای باید دستمال سفره مخصوص به خود را داشته باشد و به زیبایی تزیین شود. اگر دستمال سفره در سفره نباشد سفره‌ی مهمانی ناقص به نظر می‌آید و همه‌ی زحمات به هدر می‌رود. اگر شما نیز دوست دارید با سفره آرایی زیبایی سفره خودتان را افزایش دهید و سفره زیبایی در مقابل مهمانان خود باز کنید حتما تزیین دستمال سفره به شکل‌های مختلف را یاد بگیرید. یکی از زیباترین تزیینات دستمال سفره، تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون می‌باشد که در این مطلب آموزش آن را برای شما آماده کرده‌ایم. با تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون همراه ما باشید.

تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

آموزش تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

صورتی‌ها: در ابتدا برای تزیین سفره خود ستی که قرار است از آن برای سفره استفاده کنید را مشخص کنید و رنگ دستمال سفره را با توجه به ست خود انتخاب کنید. سپس با توجه به رنگ دستمال سفره خود یک حلقه متناسب برای دستمال سفره انتخاب کنید و مراحل زیر را انجام دهید. در ادامه آموزش مرحله به مرحله تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون را با تصویر مشاهده خواهید کرد.

مراحل تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

مراحل تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

مراحل گفته شده در زیر را به دقت دنبال کرده و همزمان با آن انجام دهید تا بتوانید دستمال سفره‌ای به شکل پاپیون تزیین کنید.

قسمت اول تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

قسمت اول تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

در ابتدا دستمال سفره‌ی خود را انتخاب کرده و اتو بکشید تا هیچ چروکی روی دستمال سفره نباشد. بعد از اتو کشیدن دستمال سفره، آن را برگردانید و از وسط به صورت مثلث تا کنید. تصاویر بالا این مراحل را نشان می‌دهند.

قسمت دوم تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

قسمت دوم تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

در این مرحله نیز نوک مثلث را بگیرید تا ۱/۳ دستمال سفره (مانند شکل) تا کنید. بعد از تا کردن قسمت نوک مثلث روبری نوک مثلث را نیز به همان اندازه تا کنید تا روی نوک مثلث را بپوشاند. در ادامه این مرحله، یک تای دیگر به دستمال سفره بزنید به صورتی که یک مستطیل مانند شکل به دست بیاید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ایده‌های جدید و جالب تزیین دستمال کاغذی برای تولد

[/box]

قسمت سوم از تزیین دستمال سفره

قسمت سوم از تزیین دستمال سفره

بعد از این‌که مستطیل به وجود آمد آن را به سه قسمت تقسیم کنید و از قسمت‌های تقسیم شده به صورت مثلث دستمال سفره را تا کنید. شکل بالا را به دقت نگاه کنید این مراحل را به شما نمایش می‌دهد.

قسمت آخر تزیین دستمال به شکل پاپیون

قسمت آخر تزیین دستمال به شکل پاپیون

بعد از به وجود آمدن مثلث، آن را از وسط بگیرید و یک جا جمع کنید. سپس حلقه‌ی مورد نظر را داخل دستمال سفره بیاندازید و در وسط دستمال سفره تنظیم کنید. در مرحله‌ی آخر نوک‌های دستمال سفره را کمی باز کنید تا پاپیون شما درست شود.

همانطور که مشاهده کردید تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون بسیار آسان بوده و شما نیز می‌توانید با این روش سفره خود را تزیین کنید.

اگر شما نیز پیش از این دستمال سفره خود را به شکل پاپیون تزیین کرده‌اید در مورد نحوه تزیین خود برای دیگر کاربران نیز توضیح دهید.

2 دیدگاه برای “آموزش تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.