آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

زمانی که در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، دست شما در تزیین اتاق خواب کوچک بسیار بسته خواهد بود چون این فضا محدود و ناامیدکننده است.  بنابر این نیاز خواهید داشت که از ایده‌های خلاقانه تزیین اتاق خواب کوچک استفاده کنید. سوال اینجاست که تخت خواب که بیشترین فضا را اشغال خواهد کرد کجا باید قرار بگیرد؟ با چند ایده برای شروع کار، قطعاً می‌توانید یک اتاق‌خواب زیبا داشته باشید. در ادامه این مطلب از صورتی‌ها آموزش تزیین اتاق خواب کوچک را یاد خواهید گرفت. ۱۲ نکته اساسی که به شما در تزیین یک اتاق خواب کوچک کمک خواهد کرد.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

از کاغذ دیواری استفاده کنید:

کاغذ دیواری یک ایده خوب برای اتاق خواب است هم برای زیبایی بیشتر و هم برای بزرگ دیده شدن. فرقی نمی‌کند که کاغذ دیواری یک رنگ و ساده باشد یا دارای الگو‌های خاص و سه بعدی، در هر صورت استفاده از کاغذ دیواری در یک دیوار مشخص فضا را زیباتر کرده و آن‌ها را بزرگ‌تر نشان خواهد داد.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

در یک اتاق خواب کوچک شما بیشتر با دیوارها سروکار خواهید داشت و دست شما در چیدمان مبل و دیگر وسایل بسیار بسته است. پس کاغذ دیواری و تزیین دیوارها می‌تواند زیبایی اتاق را بسیار بیشتر کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کاغذ دیواری‌های خاص برای اتاق خواب

[/box]

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

پرده در اتاق خواب‌های کوچک مهم است:

آیا اتاق‌خواب شما پنجره‌ای بزرگتر در دیوار دارد؟ از این فرصت استفاده کرده و یک پرده کامل از الگوها را در دیوار آویزان کنید. نه تنها این الگو تغییر خوبی در اتاق ایجاد خواهد کرد، بلکه بافت پارچه‌ها باعث خواهد شد که شما احساس کنید در یک هتل زندگی می‌کنید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

نحوه نورپردازی در اتاق خواب‌های کوچک:

شما برای نورپردازی اتاقتان چه کاری انجام می‌دهید وقتی واقعا برای میز کوچک و یا کمد اتاق خواب جا ندارید؟ بهترین کار این است که نورپردازی را بالای تخت و یا روی سقف انجام دهید. تصویر زیر را نگاه کنید. این اتاق با اینکه کوچک است ولی نور پردازی و پرده‌ها باعث شده که بزرگ به نظر بیاید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

کمد دیواری فضایی برای ذخیره‌سازی:

اجازه بدهید درباره ذخیره‌سازی فضا صحبت کنیم. زمانی که اتاق‌خواب شما کوچک است، شما گزینه‌های تزیینی کمی دارید. با نصب یک قفسه کتاب بالای تخت، شما می‌توانید تمام کتاب‌ها و وسایل محبوب خود را دم دست نگه دارید بدون این که از فضای ارزشمند زمین را اشغال کنید. تصویر زیر گویای نکته بیان شده است.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

نیازی نیست اتاق را  قفسه بندی کنید. قفسه‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و برخی از آن‌ها را در بالای تخت خود قرار دهید تا هم برای کتاب‌ها و هم برای لوازم شخضی و گل‌ها در اتاق خواب کوچک خود فضای مناسب ایحاد کنید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

استفاده از قفسه‌های کوچ در اتاق خواب:

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک را با هم ادامه می‌دهیم. هیچ چیزی مانند یک قفسه کوچک و چند طبقه برای حل مشکلات شما نمی‌تواند مفید باشد. اگر شما یک اتاق سفید رنگ دارید، یک قفسه عمودی فلزی رنگ سفید خریداری کرده و به جای میز کنار تخت خود قرار دهید.

حتی کوچک‌ترین اتاق خواب را نیز می‌توان با سلیقه شخصی خود تزیین کرده و از آن لذت ببرد. رختخواب خود را با بالش‌های کوچکی که دوست دارید پر کنید این کار یک فضای زیبا ایجاد می‌کند.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچگ گل فراموش نشود:

در اتاق خواب کوچک چون فضا برای استفاده وسایل و تزیینات مختلف محدود است پس یک گلدان خوب با گل زیبا می‌تواند فضای اتاق را از یکنواختی دربیارد. همین حالا به گلفروشی رفته و یک گلدان کوچگ با گل زیبا برای اتاق خواب خود خریداری کنید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

آیا می‌توان در اتاق خواب کوچک کاری برای تزیین بیشتر انجام داد؟ به جای آن که سعی کنید همه چیز را هماهنگ کرده و هر روز وسیله جدید به اتاق اضافه کنید تلاش کرده و فضایی را فراهم کنید که شب و روز در اتاق خود راحت باشید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

از رنگ طلایی بیشتر استفاده کنید:

لوستر فلزی طلایی برای اتاق را فراموش نکنید. فضای اتاق کوچک خود را با لوازم فلزی تزیین به رنگ طلایی و مسی نزدیک کنید. از یک گلدان، یک بالش و چند لامپ به رنگ طلایی، مسی و .. برای تزیین بیشتر استفاده کنید. استفاده از این وسایل در فضای اتاق به شما حس خوشحالی را القا خواهد کرد.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

وقتی اتاق خواب شما دارای شکل عجیبی است، شما واقعا نیاز به خلاقیت دارید تا بتوانید اتاق خود را تزیین کنید. بنابراین شما باید از فضا به خوبی استفاده کنید. چند بار نحوه چیدمان اتاق را تغییر دهید تا جای مناسب هر وسیله پیدا کرده و از فضا به بهترین نحو استفاده کنید.

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

آموزش تزیین اتاق خواب کوچک را یاد گرفتید. این‌ها نکاتی بودند که با رعایت آن‌ها می‌توانید با وجود کوچ بودن اتاقتان آن را به زیبایی تزیین کرده و از راحتی و زیبایی آن لذت ببرید.

منبع آموزش تزیین اتاق خواب کوچک:

homedit

5 دیدگاه برای “آموزش تزیین اتاق خواب کوچک

  1. رانیا گفته:

    سلام لطفا ویرایشگر فیلم و عکس پیشنهاد میدیدین فقط ثبت نام نخواد

  2. الی گفته:

    سلام ما آپارتمانی هستیم و منو داداشم یه اتاق داریم.
    به نظرتون می تونم داداشم رفت دانشگاه از این نکات استفاده کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.