آموزش تزیین اتاق برای کریسمس

آموزش تزیین اتاق برای کریسمس

آیا شما به برگزاری جشن کریسمس علاقه دارید؟ آیا می‌خواهید به مناسبت کریسمس، منزل خود را تزیین کنید؟ تزیین منزل برای کریسمس کار سختی به شمار نمی‌آید زیرا قرار نیست وقت و هزینه زیادی را برای تزیین اتاق صرف کنید، کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید و خوش ذوق باشید. در این مقاله از مجله بانوان صورتی‌ها، آموزش تزیین اتاق برای کریسمس را به شما یاد خواهیم داد. همراه ما باشید تا این تزیینات را یاد بگیریم.

آموزش تزیین اتاق برای کریسمس

در ادامه ۳ آموزش برای تزیینات منزل به مناسبت کریسمس را بررسی می‌کنیم:

۱- اضافه کردن درخت‌ها، چراغ‌ها و حلقه گل‌ها به تزیینات:

برای اضافه کردن این تزیینات باید این مراحل را طی کنید. در ادامه آموزش‌های لازم را خواهید خواند.

درخت کریسمس را به تزیینات اضافه کنید

تزیینات کریسمس

درخت‌های کریسمس را می‌توانید در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی ببینید، باید قبل از تهیه درخت کریسمس به اندازه منزل خود توجه نمایید. شاید بهتر باشد برای منزلتان یک درخت کریسمس کوچک تهیه کنید. همچنین می‌توانید به جای درخت واقعی، از درخت مصنوعی استفاده نمایید. درخت‌های واقعی نیاز به آبیاری دارند و ممکن است برگ‌هایشان بریزد و منزلتان را کثیف کنند در حالی که درخت‌های مصنوعی نه نیاز به آبیاری دارند و نه برگ می‌ریزند، پس تصمیم نهایی با شماست که بخواهید درخت طبیعی بگیرید و یا مصنوعی!

همانطور که گفتیم درخت کریسمس در اندازه‌های مختلفی بین ۸ تا ۱۲ اینچ وجود دارد. همچنین می‌توانید وسایل مخصوص تزیین درخت را نیز در همان محل خرید درخت پیدا کنید. اگر درخت خریداری شده شما کوتاه است می‌توانید آن را روی میز قرار دهید تا بلندتر دیده شود. همچنین می‌توانید دو درخت با اندازه‌های مختلف تهیه نمایید. اگر درخت مصنوعی تهیه کرده‌اید ولی به بوی کاج علاقه دارید می‌توانید چند شاخه درخت کاج را به درخت مصنوعی خود اضافه نمایید تا بوی کاج طبیعی در منزل بپیچد. همچنین می‌توانید از اسپری‌ها مخصوص برای احساس کردن بوی کاج را استفاده نمایید.

اگر در خانه درخت کاج ندارید، شاخه‌هایی از درخت کاج را از دیوار و سقف آویزان کنید

آموزش تزیینات کریسمس

اگر در خانه درخت کاج ندارید شاخه‌هایی از درخت کاج را از دیوار و سقف آویزان کنید. محل آویزان کردن آن‌ها بستگی به محل قرار گرفتن بقیه تزیینات دارد. می‌توانید این شاخه‌ها را با چراغ‌های کوچک و زیورآلات تزیین کنید. همچنین می‌توانید از بطری‌های شیشه‌ای به جای زیورآلات پلاستیکی استفاده نمایید. فقط باید دقت داشته باشید که شاخه‌هایی که از درخت کاج تهیه می‌کنید، را به طور کامل آبکشی نمایید تا از ورود حیوانات و حشرات به داخل خانه پیشگیری کنید.

چند حلقه به درخت کاج اضافه نمایید:

تزیین درخت کاج

برای زیباتر کردن درخت کاج می‌توانید چند حلقه به آن اضافه کنید حتی می‌توانید به جای شاخه درخت کاج از طناب استفاده نمایید و طناب را با زرق و برق تزیین کنید. در هر کجای منزل می‌توانید این طناب‌ها را آویزان نموده و از زیبایی آن بهره ببرید.

درخت و شاخه درخت را تزیین کنید:

آموزش تزیین درخت کاج

با کمک چراغ‌ها، زیورآلات و … درخت و یا شاخه‌های برق را تزیین کنید، همچنین می‌توانید از حلقه‌های گل نیز برای تزیینات کریسمس استفاده نمایید. تاج درخت کریسمس نیز جزو زیورآلات کریسمس می‌باشد که می‌توانید از فروشگاه‌های هنری و صنابع دستی تهیه نمایید. چراغ‌های درخت کریسمس را نیز می‌توانید از این مغازه‌ها تهیه کنید تعداد چراغ‌ها بستگی به اندازه درخت شما دارد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

متن‌های تبریک کریسمس به انگلیسی به همراه ترجمه فارسی

[/box]

حلقه گل رنگی آویزان کنید:

تزیینات کریسمس

برای زیباتر کردن تزیینات جشن کریسمس چند حلقه گل اضافه نمایید. اگر به حلقه گل دسترسی ندارید می‌توانید حلقه گل رنگارنگ را خودتان درست کرده و به عنوان تزیین استفاده نمایید. محل‌های مناسب برای آویزان کردن این حلقه‌ها، پنجره‌ها و اطراف سقف‌ها هستند. برای آویزان کردن آن‌ها از طناب شفاف استفاده کنید تا کمتر دیده شوند.

چراغ‎های کریسمس را روشن کنید:

تزیینات جشن کریسمس

چراغ‌های کریسمس را به عنوان تزیین روشن کنید. مکان‌های عالی برای آویزان کردن چراغ‌های کریسمس بالای تخت‌خواب، بالای قفسه‌های شما، اطراف پنجره‌تان و روی درخت کاج می‌باشد. شما می‌توانید چراغ‌هایی را پیدا کنید که به پریز برق متصل هستند. اگر از چسب برای آویزان کردن چراغ‌های خود استفاده می‌کنید، باید به گونه‌ای آن را بچسبانید که قابل رویت نباشد.

اگر اتاق شما دیواره‌ای سفید دارد سعی کنید چراغ‌های کریسمس را با سیم‌های سفید ببندید. آن‌ها بیشتر با دیواره‌های شما ترکیب شده و کم‌تر با چشم دیده می‌شوند.

اگر آن‌ها را در پنجره خود قرار می‌دهید، از چراغ‌های چشمک زن استفاده نکنید، زیرا پس از مدتی حواس شما را پرت خواهند نمود. رنگ چراغ‌ها را با دکوراسیون منزلتان ترکیب کنید مثلا اگر منزلتان رنگ گرمی دارد از چراغ‌هایی با رنگ گرم استفاده کنید تا هماهنگی لازم برقرار شود.

۲- از وسایل تزیینی استفاده کنید:

دومین مرحله از آموزش تزیین اتاق برای کریسمس خرید وسایل تزیینی مخصوص برای این روز می‌باشد. در ادامه این کار را نیز خواهید آموخت.

پرده، پتو، روتختی و کوسن‌های پلاستیکی را تعویض کنید:

آموزش تزیینات جشن کریسمس

شما لازم نیست که از پرده‎‌هایی با طرح کریسمس و آدم برفی استفاده کنید، اما ممکن است رنگ پرده قرمز در جشن کریسمس توجه بیشتری نسبت به صورتی جلب کند. در این جا چند ایده برای شروع کار شما بیان می‌کنیم:

 • برای انتخاب پرده و یا پتو و … از رنگ‌هایی مانند قرمز یا سبز استفاده کنید.
 • سایه‌های تیره‌تر ممکن است بهتر و درخشان‌تر باشند.
 • سعی کنید خانه خود را شبیه به خانه روستایی تزیین کنید تا دلنشین‌تر باشد. همچنین از بالش‌های طرح کریسمس و یا قرمز استفاده نمایید.

شمع‌های معطر بخرید:

آموزش تزیینات جشن کریسمس

برای تزیین اتاق به مناسب جشن کریسمس می‌توانید از شمع‌های معطر استفاده نمایید. با استفاده از این شمع‌ها  بوی خوشایند و احساس زیبایی در منزل ایجاد می‌شود. برای بهره‌مندی از بوی این شمع‌ها نیازی نیست حتما روشنشان کنید، بلکه آن قدر بوی قوی دارند که بدون روشن کردن شمع هم بو پخش می‌کنند. اگر می‌خواهید از شمع به عنوان تزیین استفاده نمایید بهتر سه شمع با سایزهای مختلف و با رنگ‌های قرمز، سبز و طلایی تهیه کنید.

برای تزیین منزل از گلوله‌های برفی، مجسمه و … استفاده نمایید:

تزیینات مخصوص کریسمس

مجسمه‌ها، پرچم‌ها، گلوله‌های برفی و … ایده‌های خوبی برای تزیین منزل به مناسبت جشن کریسمس می‌باشند که انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه شما دارد. مثلا اگر طبیعت را دوست دارید از درخت کاج استفاده کنید، اگر مذهبی هستید از مجسمه مسیح برای تزیین جشن کریسمس استفاده کنید. همچنین قرار دادن مجسمه آدم برفی نیز جزو ضروریات تزیین اتاق برای کریسمس می‌باشد.

تزیینات را از پنجره، دیوار و قفسه آویزان کنید:

تزیینات مخصوص کریسمس

آموزش تزیین اتاق برای کریسمسرا با هم ادامه می‌دهیم. اگر محل زیادی برای قرار دادن تزیینات جشن کریسمس ندارید، می‌توانید تزیینات را از دیوارها، پنجره‌ها و قفسه‌ها آویزان کنید تا جایی از خانه را اشغال نکنند. می‌توانید در تزیینات خود از کارت‌های کریسمس، جوراب کریسمس، آب نبات‌های چوبی و …. استقاده نمایید و همه این تزیینات را می‌توانید از دیوار و پنجره و … آویزان نمایید. با آموزش تزیین اتاق برای کریسمس راحت‌تر می‌توانید تزیینات کریسمس را انجام دهید.

جشن کریسمس را به شکل سنتی برگزار کنید:

تزیینات مخصوص کریسمس

همانطور که می‌دانید جشن کریسمس به علت میلاد حضرت مسیح برگزار می‌شود پس به همین دلیل بهتر است از مجسمه حضرت مسیح در تزیینات کریسمس استفاده نمایید. می‌توانید از مغازه‌های صنایع دستی این مجسمه‌ها را تهیه کنید. همچنین اگر استعداد دارید خودتان می‌توانید مجسمه عیسی مسیح را با چوب و … بسازید. این خود نوعی آموزش تزیین اتاق برای کریسمس است.

یخ مصنوعی روی پنجره‌ها اسپری کنید:

آموزش تزیینات مخصوص کریسمس

چند تا یخ مصنوعی روی پنجره‌ها اسپری نمایید. سعی کنید یخ را به سمت پایین پنجره اسپری کنید تا واقعی‌تر به نظر برسد. یخ مصنوعی برای کسانی که پنجره‌شان در روز کریسمس برف نمی‌گیرد، خیلی عالی بوده و احساس جشن کریسمس را به طور کامل ایجاد می‌کند.

تزئینات کریسمس را خودتان درست کنید:

آموزش تزیینات مخصوص کریسمس

یکی از مراحل آموزش تزیین اتاق برای کریسمس این است که خودتان وسایل تزیینی درست کنید. تمام تزیینات کریسمس را نباید بخرید. تزیینات دستی و خانگی هم می‌توانند جذابیت خود را داشته باشند. اگر پول زیادی برای خرج کردن ندارید یا فقط می‌خواهید مفید خرج کنید، می‌توانید از دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و آن‌ها را در اتاق نمایش دهید. در اینجا چند ایده برای شروع شما ارائه شده‌ است:

 • کمی بیرون بروید و رنگ اکریلیک و یا زرق و برق بزنید. آن‌ها را روی لبه پنجره قرار دهید.
 • از نخ زغال آخته و پاپ کورن برای ساخت حلقه استفاده نمایید.
 • چند زنجیر کاغذی را با استفاده از کاغذ بسازید.
 • چند دانه برف را از کاغذ چاپگر سفید ببرید.
 • یک کلوچه درست کنید و روی میز خود نمایش دهید.
 • روی چند کاغذ رنگی ” کریسمس مبارک ” را بنویسید.

۳- تزیینات الهام بخش را پیدا کنید

یک طرح رنگی را که با دکور اتاق شما مطابقت دارد، انتخاب کنید:

تزیینات جشن کریسمس

طرح رنگی زیادی وجود دارد که الهام بخش کریسمس است، اما همه آن‌ها ممکن است با اتاق شما سازگار نباشد. به عنوان مثال، اگر اتاق شما بسیار صورتی و سفید باشد، ممکن است قرمز و سبز به اتاق شما نیاید، ولی قرمز و سفید مناسب‌تر باشد. در اینجا برخی از طرح های رایج کریسمس رنگی برای شروع شما وجود دارد:

 • قرمز و سبز
 • قرمز، سبز و سفید/ طلایی
 • آبی و سفید
 • آبی، سفید و نقره ای سفید
 •  طلایی قرمز و سفید
 • طلایی سبز و سفید

یک تم برای خود انتخاب کنید:

تزیینات جشن کریسمس

داشتن یک تم مشخص می‌تواند در انتخاب درست وسایل تزیینی به شما کمک کند. همچنین انتخاب این تم برای اتاق باعث خواهد شد که اتاق شما درهم ریخته دیده نشده و به یک یکپارچگی برسد. مانند انتخاب رنگ‌ها تم را نیز هماهنگ با چینش و رنگ اتاقتان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر اتاق شما مبلمان سلطنتی دکوراسیون سنتی دارد می‌توانید از یک تم سنتی استفاده کنید.

برای مثال موضوعات مشترکی که برای کرییسمس مناسب است عبارتنداز:

 • کلبه روستایی، کلبه جنگلی پر از چیت راه‌راه، چوبی و کهنه
 • طبیعت با انبوهی از برف، درختان کاج، گوزن شمالی و موجودات جنگلی.
 • تم سنتی/کلاسیک با مقدار زیادی تزیینات قرمز و سبز، آدم‌برفی و بابانوئل.
 • فانتزی، سلطنتی با مقدار زیادی سکه یا طلا، الگوهای مختلف طومار و ….
 • تم زمستان سرزمین عجایب

از فروشگاه‌ها دیدن نمایید:

تزیینات جشن کریسمس

به فروشگاه‌ها توجه نمایید که چگونه تزیینات کریسمس را کنار هم می‌چینند، هر کدام را که پسندید به راحتی تهیه کنید. البته نیازی نیست که موقع انتخاب فقط کپی برداری نمایید، می‌توانید کمی از فروشگاه ایده بگیرید و بقیه را خودتان انتخاب کنید.

موسیقی کریسمس پخش کنید:

تزیینات جشن کریسمس

در هنگام کار کمی نویز پس‌زمینه در نظر بگیرید. اگر یک لپ‌تاپ، رادیو و یا تلویزیون در اتاق خود دارید، می‌توانید یک قطعه موسیقی کریسمس یا یک فیلم کریسمس را پخش کنید. آن‌ها ممکن است الهام‌بخش شما باشند یا شما را به روح کریسمس برسانند.

با دکوراسیون اتاق موجود کار کنید

گاهی اوقات چیزی که در اتاق خود دارید ممکن است به تزیینات کریسمس شما الهام ببخشد. فقط اندازه اتاقتان را در ذهن داشته باشید. اگر اتاقتان خیلی کوچک و تنگ است، ممکن است کاندیدای خوبی برای درخت کریسمس نباشد. با این حال، یک تاج‌گل کاج برای آن عالی خواهد بود.

آموزش تزیین اتاق برای کریسمس

به فضاهای خالی اطراف اتاق خود نگاه کنید.

آخرین چیزی که در آموزش تزیین اتاق برای کریسمس به شما خواهیم گفت این است که فضاهای خالی را شناسایی کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، نگاهی به اتاق خود بیندازید. ببینید فضای خالی وجود دارد یا نه و سپس تزیین اتاق برای کریسمس را شروع کنید. برای مثال:

 • آیا دیوار خالی در اتاق شما وجود دارد؟ اگر این طور است، تزیین کردن آن با برخی از دانه‌های برف و یا کارت‌های کریسمس را در نظر بگیرید.
 • جای خالی روی میز یا قفسه‌ها هست؟ روی قفسه خودت چی؟ این مکان‌ها برای نمایش درختان کوچک میله‌ها و میله‌های پلاستیکی بسیار مناسب هستند.
 • پنجره‌ها مکان‌های خوبی برای آویزان کردن تزییناتی مانند چراغ‌ها و تزیینات هستند.

ممنون که با آموزش تزیین اتاق برای کریسمس مقاله همراه ما بودید. مطلب “آموزش تزیین اتاق برای کریسمس” از منبع زیر تهیه شده است:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.