آموزش ترمیم پنکک یا رژ گونه خرد شده + نحوه انتخاب درست

آموزش ترمیم پنکک یا رژگونه خرد شده

نحوه انتخاب پنکک و رژ‌ گونه

آموزش نکات آرایشی ، نحوه انتخاب پنکک و رژگونه

 انتخاب رژ گونه :

شما هر نوع پوستی که دارید چه چرب چه خشک  چه برنزه چه سفید …  باید رژگونهای را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد.رنگی را انتخاب کنید که نه خیلی پررنگ و نه خیلی بیحال باشد. مثلا رنگ قرمز روشن روی پوست برنزه بسیار زیبا جلوه خواهد کرد.

اگر احساس می‌کنید پوستتان رنگ پریده است یک صورتی ملایم برای گونههای شما بسیار مناسب است.پوست‌های تیرهتر به رنگهای روشنتر نیاز دارند و پوستی با رنگ روشن رنگهای تیرهتری مثل قهوهای احتیاج دارند.

برس رژگونه را مناسب با سایز صورتتان انتخاب کنید، انتخاب یک برس با کیفیت نتیجه کار را بهتر خواهد کرد.برای شروع آرایش یک برس سایز متوسط ساخته شده از مو را داخل رژگونه بزنید سپس آن را تکان دهید تا پودرهای اضافه بریزد. برای شروع از مقدار پودر کمتری استفاده کنید، اگر رنگ بیشتری لازم داشت کم کم به آن اضافه کنید.

انتخاب پنکک :

همیشه یادتان باشد که پنکک را هم با توجه به رنگ پوست انتخاب کنید نه تیره نه روشن چون هر دو باعث نازیبا دیده شدن می‌شود. برای انتخاب پنکک به موارد زیر میتوانید توجه کنید.

کسانی که پوست خیلی چربی دارند می توانند برای دوام بیشتر قبل از زدن کرم پودر با یک پنبه آغشته به الکل سفید رقیق شده با آب، صورت شان را پاک کنند تا چربی پوست شان متعادل شود البته این کار برای زمان هایی که می خواهید به مهمانی خاصی بروید توصیه می شود و انجام هر روز این کار باعث کدر شدن پوست می شود.

همیشه بعد از زدن کرم پودر یک تکه پنبه بزرگ بردارید و خیلی آرام به صورت دورانی روی پوست‌تان بکشید. این کار اضافات کرم پودر را می‌گیرد.

اگر می‌خواهید قسمت‌هایی از بدن  را هم کرم پودر بزنید به هیچ عنوان از کرم پودرهای چرب استفاده نکنید. کرم پودرهای آکوا که با آب مخلوط می‌شوند بهترین گزینه برای پوست بدن هستند.

آموزش ترمیم پنکک و رژ گونه خورد شده :

برای شما هم اتفاق افتاده که پنککی که تازه خریدید روی زمین بیوفته و خرد بشه طوری که دیکه قابل استفاده نشه مثلا وقتی می‌ذارید کیفتون همه پنکک می‌ریزه تو کیف؟ برای رژگونه چی؟ این اتفاق افتاده؟

در این مقاله از مجله دخترانه صورتی‌ها ، چند راه حل برای ترمیم انتهای رژگونه خرد شده یا پودر ترک خورده شما پیدا کردیم به طوری که بتوانید تا آخرین ذره آن را استفاده کنید. با ادامه مطلب ترمیم پنکک و ترمیم رژگونه همراه باشید

۱) تمام پودر یا رژ گونه را از ظرف آن خارج کنید (بله، حتی اگر به معنی شکستن بیشتر آن باشد) و به یک کاسه کوچک منتقل کنید. هر چه پودر بیشتر باشد به کاسه بزرگتری نیاز دارید اما باید قادر باشید آن را هم بزنید بدون آنکه در ته ظرف ته نشین شود.

۲) از یک قاشق یا چنگال برای خردتر کردن پودر استفاده کنید.

۳) به آرامی به پودر، الکل اضافه کنید تا یک خمیر غلیط به دست بیاورید. بهتر است الکل خیلی کم باشد تا خیلی زیاد.

۴) خوب به هم بزنید تا به طور کامل مخلوط شود.

۵) مخلوط را دوباره به ظرف اصلی برگردانید (اگر کمی از آن اضافه آمده، از یک ظرف سایه چشم استفاده کنید).

۶) با ته قاشق مخلوط را فشار دهید.

در نهایت برای اتمام کار ، ظرف را باز بگذارید تا در طول شب یا در صورت نیاز در زمان بیشتر در هوای آزاد خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.