چگونه دستبند دوستی بسازیم؟

آموزش بافت دستبند دوستی ساده

دستبند دوستی، یک هنردستی بسیار عالی می‌باشد که با هر استایل و در هر جایی می‌توانید از آن استفاده کنید. در این بخش از صورتی‌ها، آموزش بافت دستبند دوستی ساده را خدمت شما آماده کرده‎ایم. این آموزش برای کسانی که مهارت زیادی در بافتن ندارند و می‌خواهند این مهارت را فرا بگیرند بسیار مناسب است.

آموزش بافت دستبند دوستی ساده

آموزش بافت دستبند دوستی ساده

دستنبد دوستی نوعی دستبند زیبا و شیک است که نماد دوستی بین دو شخص است. معمولا دستبند دوستی از انواع نخ کاموا بافته شده و در آن به طور معمول از روش نیم‌گره استفاده می‌شود. همانطور که گفته شد این آموزش برای کسانی که تمایل دارند مهارت بافتن را یاد بگیرند به عنوان شروع، بسیار مناسب و ایده‌آل است. اکنون که در فصل تابستان هستیم می‌توانید این آموزش را در منزل انجام دهید. نتیجه این آموزش، می‌تواند نماد دوستی شما و مجله صورتی‌ها باشد. برای انجام دادن این آموزش، تمام چیزی که نیاز دارید، نخ‌های گلدوزی و کمی حوصله می‌باشد. قبل از یاد گرفتن بافتن، باید تمرین کنید چگونه با حوصله باشید و با دقت تمام کار را انجام دهید. در آموزش بافت دستبند دوستی ساده به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توان ساده‌ترین نوع دستند دوستی را بافت!

ضخامت دستبند دوستی به این بستگی دارد که دوست دارید چقد از دستتان را پوشش دهید. با تمرین یاد خواهید گرفت چگونه در عرض یک ساعت، یک دستبند را تمام کنید و رفته رفته نیز سرعت شما در بافت دستبند دوستی بیشتر خواهد شد.

وسایل موردنیاز برای بافت دستبند دوستی ساده

 • نخ نازک گلدوزی یا کاموایی
 • قیچی و سنجاق

وسایل موردنیاز برای بافت دستبند دوستی ساده

مراحل آموزش بافت دستبند دوستی ساده

برای بافت این دستبند نیاز نیست از نخ‌های گران قیمت استفاده کنید. پس از تهیه وسایل مورد نیاز، بافت دستبند دوستی در ۵ مرحله انجام خواهد شد که در ادامه به ترتیب آن را می‌خوانید.

مرحله اول: اولین مرحله اندازه‌گیری و برش خواهد بود. در این آموزش از هر نخ حدود ۷۵ تا ۸۰ سانتی‌متر در نظر گرفته‌ایم. این اندازه برای مچ دست با اندازه ۱۶ سانتی‌متر مناسب است. برای بافتن این دستبند، از ۶ رشته نخ استفاده کرده‌ایم. هر چقدر تعداد رشته‌ها بیشتر باشد هم بافتن آن‌ها سخت‌تر خواهد بود و هم امکان پیچ و تاب دستبند وجود دارد. پس برای اینکه دستبند صاف باشد، سعی کنید تعداد رشته‌ها زیاد نباشد. همچنین رنگ رشته‌ها نیز بستگی به سلیقه خودتان دارد. می‌توانید از دو رنگ مجزا استفاده کنید یا هر نخ یک رنگ متفاوت داشته باشد.

بافت دستبند دوستی ساده
مرحله دوم: در این مرحله بافت دستبند شروع می‌شود. ابتدا نخ‌ها را جدا کنید و آن‌ها را در کنار هم قرار داده و انتهای آن‌ها را گره بزنید. سپس آن را از محل گره، به یک سنجاق وصل کرده و شروع به بافتن کنید. بافتن به این ترتیب است که، سه تا دو رشته‌ای جدا کنید و با یک بافت ساده آن را بهم ببافید. این برای قسمتی است که دستبند بسته می‌شود. به اندازه‌ای باشد که گره زدن آن راحت باشد.

طرز بافت دستبند دوستی

مرحله سوم آموزش بافت دستبند دوستی ساده: در این مرحله از آموزش بافت دستبند دوستی ساده گره زدن دسبتند آغاز می‌‌شود. در واقع این نوع دستبند از تعدادی گره‌های کوچک و ریز درست می‌شود. برای شروع گره زدن، دو رشته اول سمت چپ را جدا کنید و طبق تصویر زیر گره بزنید. برای گره زدن به طور خلاصه می‌توان گفت:
۱-همانطور که در تصویر مشخص است، اولین رشته را از روی رشته دوم عبور داده و سپس از پشت نخ دوم بگذرانید تا گره بخورد. مهم است که گره روی رشته دوم بخورد تا زیباتر باشد.
۲- نخ دوم را محکم گرفته و نخ اول را به سمت گره به بالا بگیرید و بکشید. اما خیلی زیاد نه تا اینکه یک گره کوچک به شما بدهد.
۳- حال یک گره دیگر بزنید با گره زدن نخ اول به دور نخ دوم.
۴- خب همینطور کار را به سمت راست ادامه دهید به این صورت که با نخ اول روی سایر نخ ها هر کدام دو گره بزنید.
۵- یک دور که گره‌ها را زدید و نخ به سمت راست برده شد. باید کار را با اولین نخ سمت چپ ادامه دهید. حواستان باشد که روی هر نخ دوگره بزنید.
۶- همینطور ادامه بدهید تا بافت شما به حدود ۸ تا ۱۰ سانت برسد.

طرز بافت دستبند دوستی
 مرحله چهارم: خوبی این رنگ های متفاوت این است که وقتی یک رشته بافتش تمام شد در سمت دیگر آویزان می شود و کاملا مشخص می شود و با رنگهای دیگر اشتباه نمیگیرید. اگر هم احیانا نخ را گم کردید یا گرهی را نصفه بستید می توانید با کمک یک سنجاق دوباره باز کنید و از اول ببندید.

ساخت دستبند دوستی
مرحله پنجم: زمانی که بافت اصلی دستبند دوستی به اتمام رسید، تقریبا به پایان کار رسیده‌ابم. پس از ۸ الی ۱۰ سانتی‌متر که بافت را انجام دادید، انتهای آن را گره بزنید و نخ‌های مانده را به روش گفته شده در مرحله دوم ببافید و انتهای آن را گره بزنید و اضافات را قیچی کنید.

ساخت دستبند دوستی
آموزش بافت دستبند دوستی ساده را در این مرحله به پایان رسید. حالا آن را دور دست بگذارید و گره بزنید.

ساخت دستبند دوستی

امیدواریم از داشتن آن لذت ببرید و برای دوستانتان هم درست کنید.

ساخت دستبند دوستی

گردآورنده: تیم صورتی‌ها

منبع: https://www.instructables.com/id/how-to-make-a-friendship-bracelet-1

25 دیدگاه برای “چگونه دستبند دوستی بسازیم؟

 1. اشلین گفته:

  من اولش که درست کردم خیلی بد شد اما چندبار درست کردم تا بالاخره شد الان میخوام با رنگ های صورتی و ابی و سفید درست کنم به نظرتون خوشمل میشه دخملا؟؟

 2. zyzy گفته:

  من ک کلا نگاشم کردک قاطی کردم همه چیو چ برسه به اینکه بفهمم خخخ

 3. s.d :-) گفته:

  وا.. شما چطور نفهمیدن من همون دفعه اول درست کنم خیلی خوشگل شد

 4. آیدا مقاره گفته:

  ازینا تو بازار ریختن ولی بنظرم حاضریا قشنگ ترن دست ساز دغدغه ش زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.