آموزش اکستنشن موی طبیعی را از دست ندهید!

آموزش اکستنشن موی طبیعی

آموزش اکستنشن موی طبیعی

اخیرا حتما کلمه اکستنشن مو به گوشتان خورده است چون خیلی بیشتر از سال‌های قبل رایج شده است. اگر موها کم پشت و کوتاهی دارید که بلند هم نمی‌شوند و شما هم به موهای بلند علاقه دارید، دیگر نگران نباشید روش دائمی و موقتی وجود دارد که با کمک آن موهایتان زیباتر خواهد شد و اعتماد به نفس تان نیز بالا می‌رود. این روش، اکستنشن مو است که هم اکستنشن موی طبیعی وجود دارد که هزینه‌اش بالاتر است و هم اکستنشن موی مصنوعی که ارزان ولی موقت است و زود از بین می‌رود. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، نکاتی در مورد اکستنشن مو و آموزش اکستنشن موی طبیعی را خواهیم داشت.

آموزش اکستنشن موی طبیعی

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو همان اضافه کردن مو در لا به لای موهای طبیعی خودتان است. حدود ۳۵ سال است که اکستنشن مو ایجاد شده ولی حدود ۱۰ سال است که تب و تاب آن بسیار بالا رفته و فراگیر شده است و رفته رفته هم در حال افزایش است. موهایی که اضافه می‌شوند دو دسته هستند، موهای طبیعی (مثلا موهای طبیعی انسان) و موهای مصنوعی از جنس نایلون. با اکستنشن مو هم می‌توانید طول و هم حجم موهایتان را افزایش دهید. بیشتر خانم‌ها به اکستنشن موهای طبیعی علاقه‌مند هستند چون مزایای خیلی بیشتری دارند و خیلی مقاوم هستند حتی در برابر حرارت و … ولی اکستنشن موهای مصنوعی دوام کمی دارند و یا حتی قابل تشخیص هستند.

اکستنشن مو چگونه انجام می‌شود؟

اکستنشن مو چیست

روش‌های مختلفی برای نصب اکستنشن مو وجود دارد که در همه آن‌ها روال انجام کار یکسان است این گونه موهای بالا را کلیپس بالای سر جمع می‌کنند و یک لایه زیرین مو را نگه می‌دارند و با روش‌های مختلفی، موهای طبیعی یا مصنوعی را به موهای خودشان وصل می‌کنند.

روش‌‌های مختلفی که به کمک آن اکستنشن را انجام می‌دهند:

آموزش اکستنشن موی طبیعی با اتصال حرارتی

یک روش ساده و رایج برای انجام اکستشن مو، این گونه است که بعد از جدا کردن یک دسته باریک از موهای خودتان، کمی بالاتر از ریشه مو، محلول چسبناکی به نام کراتین مالیده می‌شود و سپس یک دسته نازک هم از موهای مصنوعی (موهایی که اضافه می‌شوند) را جدا کرده و روی موهای طبیعی قرار می‌گیرد و به کمک وسیله‌ای مخصوص مانند انبر . یا گیره، این موها به هم فشرده می‌شود. حرارت انبر باعث ذوب شدن کراتین می‌شود و موهای طبیعی و مصنوعی به هم می‌چسبند. به روش اتصال حرارتی می‌گویند.

آموزش اکستنشن موی طبیعی به پوست سر

در روش دیگر اکستنشن مو، موها درست از زیر به پوست سر وصل می‌شود که توسط تکنسین‌های حرفه‌ای انجام می‌شود. در این روش امکان نازک شدن موها و آسیب به موها بیشتر است.

اکستنشن مو در خانه

آموزش اکستنشن موی طبیعی با کلیپس و نخ‌های مخصوص

روش دیگر برای انجام اکستنشن مو، روش وصل موهای مصنوعی به موهای خودتان، وصل با کمک کلیپس و یا نخ‌های مخصوص اکستنشن است مزایای آن این است که به راحتی قابل جدا کردن است و هر موقع که نیاز داشتید، می‌توانید این کلیپس‌ها  و نخ‌ها را وصل کنید و موقع نیاز نبودن در آورید. مثلا موقع میهمانی رفتن و در مراسم‎های خاص.

آموزش اکستنشن موی طبیعی با وصل مستقیم به مو

روش پیچاندن موهای مصنوعی به موهای خودتان هم، یک روش دیگر برای انجام اکستنشن مو است که از ریشه به موها وصل شده و پیچانده می‌شود ولی در این روش چون به ریشه مو فشار می‌آید ممکن است ریشه مو تضعیف شود و شروع به ریزش کند.

اندازه مناسب اکستنشن مو

اکثر خانم‌ها و حتی آقایان (برای موهای خانم‌هایشان) به موهای زیاد بلند علاقه دارند و حتی اکستشن مو را به خاطر زیاد بلند کردن مو انجام می‌دهند ولی باید دقت داشته باشند که هر چه طول موهای اضافه شده بیشتر باشد، بیشتر ریشه و پوست مو را تحت فشار قرار می‌دهند، این فشار موجب ریزش موهای طبیعی خودتان و کم پشت شدن آن‌ها شود. بنابراین متخصصان زیبایی اندازه طبیعی را پیشنهاد می‌کنند. اندازه طبیعی برای اکستنشن مو، حداکثر ۲۶ و یا ۳۰ سانتی متر است بهترین طول موی اضافه شده برای خانمی که قد متوسطی دارد، ۲۲سانتی‌متر یا کوتاه‌تر از آن است. پس اغراق نکنید و از موهای خودتان مراقبت کنید.

نکات مراقبتی بعد از اکستنشن مو

اکستنشن موهای جلوی سر

بعد از اکستنشن مو، می‌توانید آن‌ها را بشویید و نرم کننده هم بزنید. منتهی کمی به مراقبت بیشتری نیاز دارند. بنابراین شامپو و لوسیون‌های خاصی برای موهای اضافی وجود دارد که می‌توانید هنگام شنا کردن، خوابیدن و … استفاده کنید.

شاید برایتان سوال پیش آید که موهای اکستنشن شده چقدر دوام دارند؟ باید بگوییم که بیشتر اکستنشن‌ها تقریبا حدود ۳ – ۴ ماه دوام دارند. البته این بستگی به مراقبت شما دارد. رشد موها در هر فرد متفاوت است و شما باید دقت کنید که رشد موهای شما چقدر است و در چند مدت موهای اضافه شده از کف سر شما فاصله می‌گیرند.

یادتان باشد که بعضی افراد نیز به دلیل کشش زیاد موها دچار سردرد می‌شوند. گاهی چسب یا خود این موهای مصنوعی، موجب ایجاد حساسیت در پوست‌ سر خواهند شد.

اصول پنجگانه مراقبت از اکستنشن

بهترین روش اکستنشن مو

  • باید دقت داشته باشید که موهای اکستنشن شده را بسیار نرم و مرحله به مرحله و از پایین به بالا شانه کنید.
  • موقع خوابیدن موهایتان را بالای سرتان جمع کنید چون در غیر این صورت موهایتان وقتی در زیر سرتان قرار گیرد، نامرتب شده و گره می‌خورند.
  • موهای اکستنشن شده را نباید در خانه و خودتان رنگ گنید چون آسیب پذیر هستند و باید توسط یک متخصص انجام شود.
  • برای این که از درهم شدن و پیچیدگی موها جلوگیری کنید در روز همواره دست خود به داخل حاشیه موهای اضافه شده ببرید و به سمت پایین بکشید.
  • بعد از اکستنشن موها، نباید از تافت و حالت‌دهنده‌های سیلیکونی روی موها استفاده کنید، در صورت استفاده موهایتان از محل اتصال جدا می‌شود.

در ادامه این مطلب فیلم آموزش اکستنشن موی طبیعی را مشاهده می‌کنید:

فیلم آموزش اکستنشن موی طبیعیدانلود فیلم آموزش اکستنشن مو

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد اکستنشن مو و ویدئو آموزش نصب اکستنشن مو لذت برده باشید و مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد داشتن موهای زیبا به روش طبیعی را بیشتر توصیه می‌کنیم ولی اگر مورد ارثی بود برای زیباتر شدن می‌توانید از اکستنشن مو استفاده کنید که کمترین آسیب را دارد.

از این که همراه ما هستید خوشحالیم ♥

 

4 دیدگاه برای “آموزش اکستنشن موی طبیعی را از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.