آموزش آرایش چهره به صورت کاملا طبیعی

آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی

آموزش آرایش صورت طبیعی

داشتن صورن زیبا و در عین حال طبیعی ، کار سختی نیست و به راحتی ممکن است. امروزه مشکل دختران ما آرایش غیرطبیعی است که اکثر نتیجه عکس دارد و باعث نازیبا شدن می‌شود. وقتی به صورت کسی نگاه می‌کنیم نباید آرایش غلیظ آن به چشم بخورد بلکه باید این کار با مهارت صورت گیرد تا آرایش صورت غلیظ جلوه نکند. در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی و کاملا ملایم را خواهیم داشت. با ما همراه باشید تا آموزش آرایش چشم ، آموزش آرایش لب و گونه و … را مطالعه کنیم. با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید که آرایش کردن کار سختی نیست و با ساده‌ترین و کمترین لوازم آرایشی می‌توان زیبایی طبیعی داشت و سیاهی اطراف چشم ، لکه‎های پوست را از بین برد.

آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی

آموزش صورت دخترانه

 

۱)حلقه‌های سیاه را بپوشانید

اولین مرحله از آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی این است که : برای آرایش کردن ابتدا مرطوب کننده spfدار یا ضدآفتاب مرطوب کننده به پوست خود بزنید که انواع پوشش دهنده‌ها به نرمی روی پوست حرکت کنند. سپس از کرم‌های دور چشم برای پوش کامل تیرگی‌های زیر چشم یا کرم پودر برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید. کرمی مصرف کنید که که دقیقا هم‌رنگ پوست طبیعی شما باشد.

این که گفته می‌شود زیر چشم خود را با کرمی که یک یا دو درجه روشن‌تر است پوشش دهید به هیچ عنوان درست نیست و اصلا حالت طبیعی به صورت نمی‌دهد. بنابراین کرمی به رنگ پوست انتخاب کنید و با انگشتان اشاره آن‌ها را زیر چشم بمالید. البته دقت کنید که خیلی هم دست نکشید تا موجب قرمزی یا ورم زیر چشم نشود.

۲) زیرساخت

برای ایجاد زیرسازی آرایش ، دو خط باریک از کرم دو تا سه درجه تیره‌تر از پوست را  زیر خط گونه‌ها ، دو طرف روی بینی و بالای ابروها بکشید و با انگشتان دست آن‌ها را محو کنید. یک کرم با رنگ روشن‌تر هم ترکیب کنید و رنگی تیره‌تر یا روشن‌تر از گردن ایجاد به وجود نیاورید.

۳) بازبینی و برطرف کردن اشکال‌ها

در این مرحله همه صورت را کاملا بررسی کنید تا اگر جایی از پوست به کرم یا پوشش‌دهنده نیاز دارد آن‌ها را برطرف کنید. باید کرم به خوبی در پوست شما نفوذ کرده باشد و در منطقه‌ای به صورت پخش نشده باقی نماند. برای این که پوست زیباتر و صاف‌تر دیده شود می‌توانید از پودر یا پنکک برای جذب روغن و عرق صورت استفاده کنید.

۴) رژگونه

رژگونه‌های براق پودری که با برس روی گونه زده می‌شود را فراموش کنید. ابتدا سیب گونه را پیدا کنید و برای این منظور می‌توانید لبخند بزنید تا گونه‌هایتان برجسته و گردی آن مشخص شود. کمی رژ یا کرم قرمز رنگ روی گونه قرار دهید و با انگشتان آن را در گردی گونه محو کنید. بهتر است که این کار را بسیار طبیعی انجام دهید و با توجه به رنگ پوست خود، رنگ قرمز یا گل‌بهی انتخاب کنید.

آموزش آرایش صورت دخترانه

آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی

۵) سایه براق و صدفی

با انگشت اشاره ، لایه‌ای از سایه چرب و براق را پشت چشم خود قرار دهید. رنگ استخوانی باعث بلند دیده شدن پشت چشم می‌شود و اگر اصطلاح نکرده باشید ، ابروهای تمیز نشده را می‌پوشاند و نشان نمی‌دهد. سایه نقره‌ای‌ سفید نیز همین ویژگی را دارد. برای پوست‌های سبزه و تیره از رنگ زرد مایل به قهوه‌ای استفاده کنید. اگر علاقه دارید پشت چشم براقی داشته باشید لایه داخل چشم را نیز سایه بزنید. اگر سایه چرب روی پلک شما حرکت می‌کند و به اصطلاح سایه می‌ریزد ، از فیکساتور برای دوام بیشتر سایه استفاده کنید.

۶) برق نگاه

برای به نگاه و چشمان خود عمق و جذابیت بیشتری ببخشید ، بهتر است از سایه‌های طلایی یا مسی روی سایه پایه استفاده کنید. البته فقط این نوع سایه را پشت پلک بزنید و تا استخوان ابروها بالا نبرید. با قلم سایه کمی سایه پشت چشم بگذارید و با انگشت در سطح پلک پخش کنید. برای این که چشم‌ها درشت‌تر دیده شوند ، کمی از سایه طلایی را روی قلم مو بزنید و روی مژه‌های پایین چشم‌ها بکشید. طلایی کردن زیر چشم سبب براق دیده شدن چچشم می‌شود و تیره کردن زیر چشم فقط باعث دیده شدن تیرگی‌های پف زیر چشم می‌شوند.

۷) جذابیت چشم‌ها

برای جذابیت بیشتر چشم‌ها ، با کمک قلم یا مداد قهوه‌ای که برای ابروهای خود استفاده می‌کنید، پشت چشم یک خط تیره بکشید و چشم را به سمت بالا حالت دهید. سپس برای حفظ آن پودر بی رنگ تثبیت کننده بزنید. سپس دو لایه از ریمل بلند و پرپشت‌کننده به مژه‌های بالا و پایین بزنید. مژه‌های پایین نیز به اندازه بالایی‌ها اهمیت زیادی دارند. اگر ابروهای شما پر و پهن نیست باید با مداد ابرو آن‌ها را پر کنید و با برس ابرو نیز موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید.

برای زیباتر دیده شدن چشم‌ها، پیش از ریمل زدن فرمژه بزنید. ریمل را نیز درست از ریشه مژه تا نوک آن بکشید تا بلندتر و پرتر دیده شود.

۸) رژلب

آخرین نکته در آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی این است که : اگر شما فردی هستید که لب‌های خشک دارید کمی برق لب یا چرب‌کننده لب بزنید تا لطافت خود را به دست آورد. سپس رژ متناسب با رنگ پوست بزنید و با دستمال کاغذی اطراف لب را تمیز کنید و اگر زیادی براق است یکی دوباره دستمال را روی لب‌ها بگذارید و بردارید. برای این که رژ بیشتر روی لب‌ها دوام داشته باشند یا با انگشت روی لب بمالید یا لب‌ها را چند بار به هم بمالید تا رژ به خورد لب‌ها برود.

هنگام شب ، برای براقیت بیشتر ، از برق یا اکلیل لب استفاده کنید. پیش از رژ زدن ، یک تکه یخ را روی لب‌های خود بکشید تا رژ برای مدت طولانی‌تر روی لب‌ها دوام بیاورد.

لطفا نظر خود را در مورد آموزش آرایش صورت ساده و طبیعی برای ما کامنت کنید.

4 دیدگاه برای “آموزش آرایش چهره به صورت کاملا طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.