به صورت حرفه‌ای و زیبا آرایش کنید

آموزش آرایش صورت ایرانی

در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، آموزش آرایش صورت ایرانی را خواهیم داشت. همراه ما باشید.

امروزه همه بانوان به مد و زیبایی و آرایش اهمیت فراوانی می‌دهند به همین علت است که طرفدار عمل بینی، پروتز لب و … افزایش یافته است. کسانی که هم سراغ عمل زیبایی نمی‌روند، علاقه دارند با آرایش نقص‌های چهره خود را از بین ببرند. درست که آرایش کردن یک روش موقتی است ولی به هر حال تاثیر خیلی زیادی روی زیبایی چهره دارد به شرط این که اصولی و صحیح باشد و همه نکات آرایشی رعایت شوند در غیر این صورت، نه تنها چهره را زیبا نمی‌کند بلکه برعکس، باعث زشت دیده شدن چهره می‌شود. پس حتما باید همه نکات گریم و آرایش صورت را یاد بگیرید تا بدون مراجعه به آرایشگاه، یک آرایش بی‌نقص داشته باشید که این کار با آموزش آموزش آرایش صورت ایرانی ممکن است.

آموزش آرایش صورت ایرانی

آموزش آرایش صورت ایرانی

زمینه آرایش را آماده کنید :

اگر پوست شما زیبا نباشد، زیاد نمی‌توانید آرایش زیبایی داشته باشید هر چه قدر هم که بخواهید از وسایل آرایشی عالی استفاده کنید باز هم به مشکل برخورد می‌کنید. به همین دلیل بهتر است ابتدا به فکر سلامتی و زیبایی پوستتان باشید و سپس آرایش خود را شروع کنید.

اگر به میهمانی دعوت هستید بهتر است موهای زائد صورت را از بین ببرید، ابروهایتان را تمیز و مرتب کنید و سپس پوست خود را پاکسازی کرده و آماده آرایش کردن باشید. برای شروع صورت خود را با آب و صابون بشویید ولی مراقبت از پوست باید در طول زمان اتفاق بیفتد نه یک روزه!

 آموزش آرایش صورت ساده

کرم آرایشی بزنید و زیر سازی را آغاز کنید

در ادامه آموزش آرایش صورت ایرانی ، نوبت به انتخاب کرم آرایشی و زیرسازی می‌رسد. یک کرم زیر ساز قبل آرایش کردن بزنید تا پوست شما به صورت یکنواخت دربیاید و آماده آرایش کردن باشد. بعد از زدن کرم زیر ساز نوبت به کرم پودر می‌رسد. انتخاب رنگ کرم پودر خیلی مهم است شما چگونه رنگ کرم پود را انتخاب می‌کنید؟ انتخاب رنگ کرم پودر به رنگ پوست شما بستگی دارد. اگر پوستتان خیلی سفید است باید یک درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان بزنید و اگر پوستتان رنگ تیره دارد باید کرم هم رنگ پوستتان انتخاب کنید.

برای تست رنگ کرم‌ پودر، ابتدا آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید، اگر مناسب بود بر روی صورت‌تان چند نقطه بگذارید و بعد آن را با پد آرایشی به طور کامل پخش کنید

اگر علاقه دارید کرم روشن و یا تیره بزنید باید طوری نباشد که با گردنتان و رنگ بدنتان تفاوت زیادی نداشته باشد. این برای بیرون از منزل که از شال و مقنعه و … استفاده می‌کنید و رنگ گردن دیده نمی‌شود، زیاد به چشم نمی‌خورد ولی اگر برای میهمانی آرایش می‎کنید و پیراهن‌های یقه باز می‌پوشید، باید رنگ صورت و بدنتان در یک تُن رنگ دیده شود و تفاوتی به چشم نخورد.

 آموزش آرایش صورت دخترانه

مشخص کردن برجستگی‌های صورت

صورت برجستگی‌هایی دارد که باید مشخص شوند و این کار را با کرم پودر کمی تیره‌تر از کرم پودر معمولی مشخص می‌شود. چاهایی مانند خط گونه را تیره کنید تا برجسته دیده شود و همچنین زیر چشم و بالای گونه را مقدار کمی روشن کنید تا گونه برجسته دیده شود.

برای این که بینی شما کوچک دیده شود بهتر است روی خط بینی را تیره کنید. این کار را می‌توانید با قلمو و اسفنج انجام دهید سپس این خط را محو کنید تا بینی شما طبیعی‌تر گریم شود. برجستگه کردن از مراحل مهم آموزش آرایش صورت ایرانی می‌باشد.

یکی از مراحل آموزش آرایش صورت ایرانی فیکس کردن می‌باشد:

در ادامه آموزش آرایش صورت ایرانی نوبت فیکس کردن آرایش است. بعد از اتمام مراحل بالا بهتر است آرایش خود را فیکس کنید، ولی چگونه؟ فیکس‌کننده‌های آرایشی در بازار موجود است می‌توانید بخرید و استفاده کنید ولی اگر در دسترس‌تان نیست می‌توانید از پودر بچه برای تثبیت و فیکس کردن آرایشتان استفاده کنید. این فیکس‌کننده‌ها، ماندگاری آرایشتان را بیشتر می‌کنند.

قلم بزرگی که شبیه به قلم رژ‌ گونه هست را نرم را داخل این پودر بچرخانید و به ملایمت بر روی صورتتان بمالید. این کار رنگ پوستتان را یک‌دست می‌کند و موقع زدن سایه چشم باعث می‌شود اگر پودر سایه ریخت روی صورت به راحتی پاک شود
 آموزش آرایش صورت

نوبت به آرایش چشم می‌رسد

در ادامه آموزش آرایش صورت ایرانی نوبت به آرایش چشم می‌رسد. همانطور که می‌دانید چشم‌ها تاثیر خیلی عمیقی روی زیبایی چهره دارند، پس باید محتاط عمل کنید. با توجه به فرم چشمتان آرایش چشم را انتخاب کنید. اگر چشم‌های کوچکی دارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا کل پلک بالا را با استفاده از سایه‌ای روشن پوشش دهید. سایه‌های نقره‌ای و عاجی، رنگ‌های مناسبی برای چشم‌های ریز هستند. سایه‌های خیلی سرد هم نزنید، همچنین سایه‌های بسیار تیره هم، چشم‌ها را کوچک‌تر نشان می‌دهند.

خط چشمی که برای این آرایش استفاده می‌شود، بهتر است تیره‌تر از از سایه چشم باشد. کل چشم را خط چشم نکشید. در گوشه خارجی چشم، خطی نازک بکشید و گوشه‌ها را کمی تیره کنید. خط چشمی که خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشد، چشم را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

یک ایده ساده برای بزرگتر نشان دادن چشم‌ها، استفاده از مداد چشم سفید مایل به کرم، زیر پلک پایین است، می‌توانید مثل پلک بالا، خط ملایمی هم را هم در قسمت گوشه داخلی پلک پایین بکشید.

برای چشم‌های درشت آرایش کردن راحت‌تر است و کافی است رنگ سایه را متناسب انتخاب کنید. خط چشم این گونه چشم‌ها بهتر است در پشت چشم‌ها پهن، با یک خط داخل آن‌ها کشیده شود.

 فیلم آموزش آرایش صورت رایگان

رژ لب فراموش نشود

آخرین مرحله آموزش آرایش صورت ایرانی ، رژ لب است که مهم‌ترین قسمت آرایش است که باید رنگ آن را طوری انتخاب کرد که به رنگ پوست و رنگ سایه بیاید و زیبا دیده شود. دقت داشته باشید که اگر لبتان بزرگ است فقط برق لب هم کافی است ولی اگر کوچک است ابتدا کمی با فاصله (خیلی کم) دور لب را بزنید و سپس رژ لب را. توجه داشته باشید که رنگ خط لب و رژ لب باید فقط یک درجه تفاوت داشته باشد.

خط لب درست است که باید باشد اما قبل از زدن آن به این نکته دقت کنید. شما باید ظاهر لب‌های خود را زیباتر کنید نه این که برای خود لب‌های جدید بسازید. برای طبیعی به نظر رسیدن چهره باید تنها خط لب را در مرکز دهان خود بزنید.

در ادامه این مطلب فیلم آموزش آرایش صورت را مشاهده می‌کنید:

 فیلم آموزش آرایش صورتدانلود فیلم آموزش آرایش صورت

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد “آموزش آرایش صورت ایرانی” و “فیلم آموزش آرایش صورت رایگان” لذت برده باشید و مورد استفاده‌تان قرار گرفته باشد. با توجه به نوع مراسم و میهمانی که می‌خواهید، بروید ملایم و یا غلیظ بودن آرایش را تصمیم بگیرید.

9 دیدگاه برای “به صورت حرفه‌ای و زیبا آرایش کنید

  1. paria گفته:

    دختره هم خوشگل بود هم آرایشش جالب بود میگن ماسک خاک رس خیلی برای جوش صورت خوبه کسی استفاده کرده؟؟ میخام بخرم ولی نمیدونم تاثیر داره یا ن!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.