آشکار شدن شخصیت نهفته افراد با دست دادن!

آشکار شدن شخصیت نهفته افراد با دست دادن!!

دست دادن ۳ نوع تاثیر به طرف مقابل منتقل می‌کند

شخصیت‌شناسی از روی دست دادن

تسلط
او به دنبال مسلط شدن بر من است، پس باید حواسم را جمع کنم.

فرمانبری
می‌توانم بر این فرد حکمرانی کنم و کاری کنم که او از من اطاعت کند.

مساوات
من با این شخص راحت هستم و هیچ کدام قصد مسلط شدن بر دیگری را نداریم. همانطور که گفته شد، ما توانایی تحریف این احساسات را نداریم چون خودان هم از وجودشان آگاه نیستیم و این احساسات با دست دادن بین ما رد و بدل می‌شود، بنابراین یک اثر آنی بر حسی که در آن لحظه نسبت به هم داریم می‌گذارد. حتی اگر زبان گفتارمان با آن در تعارض باشد و این اثر آنی به مراتب بیشتر از کلاممان بر سرانجام این ملاقات تاثیر خواهد گذاشت.

حالا ببینیم این ۳ نوع احساس بر چه اساسی ایجاد می‌شوند. نکته‌های کلی که هنگام دست دادن باید متوجه آن باشیم، محکم و استوار یا نرم و شل دست دادن است.

انسان‌های برونگرا و اجتماعی قرص و محکم دست می‌دهند در حالی که افراد خجالتی و عصبی آرام‌تر دست می‌دهند.

اگر فردی که با شما دست می‌دهند، هنگام دست دادن جوری دستتان را بچرخاند که کف دستتان رو به بالا قرار گیرد، به طوری که دست او روی دست شما قرار گیرد، بدانید که دوست دارد بر شما مسلط شود. حتی لازم نیست کف دست شما کامل رو به بالا قرار گیرد، همین که دستش را بالای دست شما قرار می‌دهد، این پیغام را می‌فرستد که می‌خواهد در این قرار ملاقات مهار را در دست داشته باشد. البته قدرت و تسلط معمولا برای خانم‌ها نسبت به آقایان کم اهمیت‌تر است.

حالت مخالف دست دادن سلطه طلبانه این است که طرف مقابلتان چنان دست خود را در اختیار شما قرار دهد که دست شما بالاتر و مسلط بر دستش قرار گیرد، به طوری که دست شما به طور نمادین دستش را احاطه کند. این نوع دست دادن به شما احسال کنترل و مهار را القا می‌کند و شما به این نتیجه می‌رسید که اوضاع تحت نظر شماست. این نوع دست دادن مخصوصا هنگامی که کسی قصد عذرخواهی دارد، تاثیرگذار است و به طرف حس خوبی می‌دهد.

ایجاد حس برابری با دست دادن

آیا می‌شود با دست دادن حس برابری ایجاد کنیم؟

وقتی ۲ فرد قدرت طلب که هیچ کدام تمایل به پذیرفتن سلطه دیگری ندارد، با هم دست می‌دهند، چون هر دو سعی در حفظ مقام خود دارند، دست دادنی قفل مانند ایجاد می‌شود، به طوری که کف دو دست عمودی قرار می گیرند. در این حالت حس برابری و احترام متقابل ایجاد می‌شود.

آیا می‌شود با دست دادن، فرد قدرت طلب را ناکام کنیم؟

وقتی کسی برای دست دادن پیشقدم می‌شود و با بازوی سفت شده و کف دست رو به پایینش شما را وادار می کند که در موضع تسلیم و سلطه پذیری قرار گیرید، به چند روش می توانید او را ناکام کنید:

سعی کنید به فضای خصوصی او تهاجم کنید؛ به این صورت که ابتدا پای چپ خود را در همان حالی که دستتان را برای دست دادن دراز می‌کنید، جلو بگذارید. این کار به تمرین نیاز دارد زیرا اغلب افراد راست دست که با دست راست شان دست می‌دهند، اگر بخواهند هنگام دراز کردن دست، پایشان را جلو بگذارند با پای راست این کار را انجام خواهند داد.

با این کار در فضای شخصی طرف مقابل جای می‌گیرید. حالا پای راست خود را نیز در کنار پای چپ قرار دهید و کف دست تان را عمودی نگه دارید. این گام برداشتن هنگام دست دادن، شما را در موضع قدرت نگه می‌دارد

دوم اینکه هنگامی که می‌خواهید با کسی دست دهید که اهل قدرت طلبی و رییس بازی است، به شکل دوبل دست دهید. یعنی دستان او را بین دست‌های تان به طور عمودی بگیرید. این فن قدرت را به شما منتقل می‌کند و ضمنا فن راحتی است.

این نوع دست دادن میزان تماس را افزایش می‌دهد و کسی که در این کار پیشقدم شده، با محدود کردن حرکت دست طرف مقابل، مهار اوضاع را به دست می‌گیرد. در ضمن کسی که با ۲ دست، دست می‌دهد؛ این را القا می‌کند که فردی قابل اعتماد و صادق است.

بدترین انواع دست دادن

۱ماهی خیس
بدترین نوع دست دادن، دست دادنی است که با دستان خیس و سرد و بی حال، مانند ماهی خیس، انجام شود. این شکل دست دادن در فرد مقابل حس بسیار بدی ایجاد می‌کند و شخصیت ضعیف و بی‌علاقگی را القا می‌کند و شگفت انگیز است که بسیاری از افرادی که دستان ماهی خیس دارند خودشان از این تاثیر آگاه نیستند!

۲– استخوان خردکن
وحشتناک‌ترین مدل دست دادن مدلی است که دست طرف مقابل را محکم فشار می‌دهد و این نشان دهنده شخصیت تهاجمی فرد است که تاثیر بدی در ذهن ایجاد می‌کند.
بدبختانه هیچ راه موثری برای مقابله با این نوع دست دادن‌ها وجود ندارد.

۳گرفتن نوک انگشت
شاید اینطور وانمود شود که گرفتن نوک انگشت طرف مقابل، نشانه علاقمندی است اما در واقع نشان از نداشتن اعتماد به نفس کافی و بی‌اعتمادی دارد.

وقتی نوک انگشتان طرف مقابل را می‌گیریم، انگار که می خواهیم او را در فاصله‌ای دورتر نگه داریم تا احساس آرامش کنیم.

از آن جا که چند دقیقه اول یک دیدار، تعیین کننده عاقبت آن است و دست دادن در همین زمان رخ می‌دهد، ارزش این را دارد که مدتی وقت بگذاریم و انواع دست دادن‌های خود و اطرافیانمان را ارزیابی کنیم.در کل بهترین نوع دست دادن این است که کف دست را عمودی نگه دارید و درست به همان اندازه که طرف مقابل دست شما را می‌فشارد، دستش را فشار دهید.

 

2 دیدگاه برای “آشکار شدن شخصیت نهفته افراد با دست دادن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.