آرایشتان را این گونه پاک کنید + فیلم آموزشی

پاک کننده طبیعی آرایش صورت

پاک کننده طبیعی آرایش صورت

اکثر خانم‌ها علاقه دارند که در طول روز آرایش کنند تا زیباتر دیده شوند. این بزرگترین خیانت به پوست است که شب را با آرایش صورت بخوابید. بعد از یک روز پر مشغله موقعی که می‌خواهید بخوابید باید آرایش صورت خود را پاک کنید. بهتر است از پاک کننده طبیعی آرایش صورت استفاده کنید چون با این روش هیچ گونه مواد شیمیایی به پوست نمی‌رسد.
خودتان می‌توانید پاک کننده طبیعی آرایش صورت تهیه کنید با همان موادی که منزلتان وجود دارد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، در مورد پاک کننده طبیعی آرایش صورت مطالعه خواهید کرد و در آخر فیلم آموزشی تهیه پاک کننده طبیعی آرایش صورت را مشاهده می‌کنید.

نکاتی در مورد پاک کردن آرایش صورن

بهترین پاک کننده طبیعی صورت

• اگر از پاک کننده طبیعی استفاده می‌کنید باید برای پوستتان پول خرج کنید و کوتاهی نکنید. باید بهترین مارک پاک کننده آرایش صورت را انتخاب کنید تا به پوستتان کمترین آسیب را برساند.

• برای پاک کردن آرایش چشم باید توجه بیشتری نشان دهید چون چشم حساس‌تر است ، از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است ، استفاده کنید. چشمان شما بسیار حساس هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند. باید با ضربه‌های آرام و ملایم به پوست خود پاک کننده آرایشی را بزنید.

• برای پاک کردن رژ لب و کرم آرایشی می‌توانید از پاک کننده‌های آرایشی که پایه آبی دارند ، استفاده کنید و کافی است چون به راحتی پاک می‌شوند و مانند آرایش چشم دیر پاک نمی‌شوند.
• پاک کننده‌هایی را که در آن الکل به کار رفته است ، خریداری نکنید. این پاک‌کننده‌ها اگر چه باعث می‎‌شوند در سطح پوستتان احساس تازگی کنید ولی در طولانی مدت موجب خشکی پوست شما می‌شوند.
پ
• حتی اگر از آرایش صورت استفاده نمی‌کنید نیاز است که در پایان روز صورتتان را پاک کنید تا گرد و غبار انباشته شده روی پوست و آلودگی هوا را از روی پوست خود پاک کنید. این روش باعث می‌شود که پوست شما چرب نشود و براق و سالم باقی بماند.

• کسانی که پوست حساسی دارند باید در هنگام خرید پاک کننده‌ها دقت بیشتری به خرج دهند. می‌توانید نمونه این محصولات را روی پوست بازویتان امتحان کنید و اگر به آن حساسیت نداشتید ، آن را خریداری کنید. پاک کننده‌های ملایم برای شما مناسب‌تر هستند.

بهترین پاک کننده طبیعی صورت

بهترین پاک کننده طبیعی صورت

خودتان می‌توانید پاک کننده آرایشی بسازید ، و پاک کننده آرایشی تهیه کنید. حتی می‌توانید با توجه به نوع پوست خودتان ، پاک کننده آرایشی تهیه کنید که برای پوستتان مفید باشد و آسیبی نرساند.

 پاک‌کننده مناسب پوست‌های خشک

پوست‌های خشک به مرطوب‌کننده‌ای احتیاج دارند که چربی‌های طبیعی پوست را از بین نبرد و به پوست نیز رطوبت بدهد.

– برای این کار یک چهارم خیار بدون پوست را له کنید و آب آن را بگیرید و سپس با ۲ قاشق غذاخوری ماست و ۲ قاشق غذاخوری جو پخته به خوبی با هم مخلوط کنید سپس با یک پنبه این مخلوط را به صورت‌تان بمالید.

پاک‌کننده‌های مناسب پوست چرب

– با یک دستمال نخی کمی شیر روی صورت‌تان بمالید ، سپس چند دقیقه صبر کنید تا روی پوست خشک شود و بعد با آب گرم صورت‌تان را بشویید.

– مقدار مساوی شیر ، عسل و دانه‌های کنجد را با هم مخلوط کنید تا شکل خمیری پیدا کند ، این مخلوط می‌تواند برای تمام بدن شما مفید باشد.

– مقداری آب لیمو،  عسل و سفیده تخم‌مرغ را با هم مخلوط کنید سپس آن را روی صورت‌تان بگذارید تا روی صورت‌تان خشک شود سپس با آب گرم صورت‌تان را بشویید.

بهترین پاک کننده آرایش چشم

بهترین پاک کننده آرایش چشم

چشم حساس است و به مراقبت بیشتری نیاز دارید بنابراین باید در تهیه آن بیشتر دقت کنید. در ادامه تهیه پاک کننده آرایش را مطالعه می‌کنید.

  • ۲ قاشق غذاخوری روغن ویتامین E
  • ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون بکر
  • ۳ قاشق غذاخوری الکل سفید یا شامپوی بچه
  • نصف فنجان آب جوشیده

همه مواد را  با یک قیف درون یک شیشه دردار بریزید ، سپس در شیشه را بگذارید و تکان دهید ، اکنون پاک‌کننده شما آماده است می‌توانید پنبه را به کمی از آن آغشته کنید و آرایش چشم‌‌ها را پاک کنید.

فقط دقت کنید که این پاک کننده را در یخچال قرار دهید و همیشه قبل از مصرف خوب تکان دهید. با چشم‌هایتان ملایم برخورد کنید.

در ادامه فیلم آموزش تهیه پاک کننده آرایش صورت را مشاهده می‌کنید.

فیلم آموزش تهیه پاک کننده آرایش صورت دانلود فیلم آموزش تهیه پاک کننده آرایش
وسایل مورد نیاز برای تهیه پاک کننده آرایش:

  • شامپو بچه
  • روغن نارگیل
  • یک لیوان آب تصفیه شده

همانطور که در فیلم مشاهده کردید ، همه مواد بالا را در ظرفی مخلوط می‌کنید و سپس دستمال‌های دایره شکل را داخل ظرف شیشه‌ای در بسته قرار داده و مایع تهیه شده را روی آن‌ها میریزید و سپس استفاده می‌کنید. به راحتی پاک کننده آرایشی را تهیه کردید.

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد پاک کننده آرایشی برایتان کاربردی بوده باشد و مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار گیرد. همیشه مراقب پوستتان باشید.

2 دیدگاه برای “آرایشتان را این گونه پاک کنید + فیلم آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.