روستای چشمه قل قل ، جستجوی جدید ایرانی‌ها!

روستای چشمه قلقل کجاست

روستای چشمه قل قل کجاست!؟ جستجوی جدید کاربران ایرانی در گوگل که به شدت افزایش یافته نشأت یافته از چیست؟ جدیداً سریال علی البدل که در نوروز ۹۶ از تلویزیون در حال پخش است در این روستا ضبط و تهیه شده که برای خیلی از مردم سوال پیش آمده که این روستا و چشمه‌ی قل قل کجاست.

این سریال در شهر همدان و سه روستای آن با نام‌های شورین ، اشتران و ورکانه ضبط شده که نام آن بصورت چشمه قل قل انتخاب شده و بنابه گفته تهیه کننده این سریال ، نام چشمه قل قل غیر واقعی بوده و وجود حقیق ندارد. در حقیقت این روستای چشمه‌ی قل قل همان روستای ورکانه شهر همدان می‌باشد که در ادامه با عکس‌های روستای چشمه قل قل ، آدرس روستای چشمه قل قل و ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم.

روستای چشمه قل قل

آدرس روستای چشمه قل قل

سنگ ، نمای ویژه‌ی روستای قل قل

روستای چشمه‌ی قل قل یا همان ورکانه بدلیل استفاده‌ی ویژه و زیبا از سنگ‌ها و مصالح بومی در چهره‌ی تمام خانه‌ها و ساختمان‌هایش به نماهای سنگی‌اش معروف است. سنگ نه تنها در پی خانه ها، بلکه در قسمت بیشتری از بنا و دیوارهای اصلی حیاط ها مورد استفاده قرار گرفته که اکثرا هم سنگ لاشه هست و با ملات گل به کار گرفته شده است.

عکس روستای چشمه قل قل

آدرس روستای چشمه‌ی قل قل

برای دسترسی به روستای قلقل یا همان ورکانه و به اصطلاح چشمه قلقل، ابتدا به همدان رفته و از آنجا به سمت جاده همدان-ملایر بروید. پس از خروج از شهر و در ۵ کیلومتری جاده در سمت راست ، تابلوی به سمت “سد اکباتان” را مشاهده خواهید کرد که پس از وارد شدن به سمت مسیر این جاده و بعد از عبور از سد و روستای  “یلفان”، “شمس آباد” و “علی آباد” به روستای ورکانه خواهید رسید. مسافت ۳۰ کیلومتری همدان تا ورکانه را در طی نیم ساعت می‌توانید طی کنید.

عکس‌های چشمه‌ی قل‌قل

روستای چشمه قل قل
روستای چشمه قلقل کجاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.