قوانین هدیه دادن و هدیه گرفتن

قوانین هدیه دادن و هدیه گرفتن

در این مطلب بنا به درخواست شما دوستای عزیز مجله دخترانه صورتی‌ها ، اصول هدیه دادن و هدیه گرفتن و آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن مطرح می‌کنیم که همیشه باید در نظر بگیریم.با ما همراه باشید.

آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن

هدیه دادن و هدیه گرفتن از رسم‌های بسیار قدیمی است که در مناسبت‌های مختلف برای یکدیگر هدیه می‌خریدند. حالا این هدیه ممکن است به خاطر تحصیل، ازدواج ،تولد،کسب مقام و خیلی از مناسبت‌های دیگه.هدیه باید برحسب مناسبتش انتخاب بشه مثلا هدیه‌ای برای تولد خرید میشه باید با هدیه‌ای که برای ازدواج تهیه میشه فرق کنه.چون تولد هر سال اتفاق میوفته ولی ازدواج فقط یه بار!

هدیه خوب هدیه‌ای نیست که گرون باشه و پول زیادی خرج شده باشه هدیه خوب هدیه‌ای است که سلیقه و مزاج طرف مقابل و با توجه به اون کادو رو انتخاب کنیم اینجوری هم طرف به خاطر اهمیت دادن به سلیقه خودش خوشحال میشه هم به خاطر کادویی که دادین. همچنین کادو را در جعبه کادو مخصوص قرار دهید و یا از کادوپیچی استفاده کنید تا ارزش کادو بیشتر شود.

در موقع هدیه خریدن به سن طرف،جنسیت،علاقه،سلیقه،روحیه و آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن و … توجه زیادی بکنید که همه جوره هدیه‌ای که انتخاب می‌کنین مناسب باشه.

گرفتن هدیه نیازمند زمان و هزینه است ولی در عوض خوشحال کردن کسایی که دوسش داریم خیلی با‌ارزشه.

اصول هدیه دادن

 

اصول هدیه دادن

۱) از اصول هدیه دادن اینه که وقتی به کسی هدیه می‌دهید، یادتان باشد که درباره قیمت آن با طرف مقابل صحبت نکنید و حتما برچسب قیمتش را از کادو جدا کنید.
۲) همیشه هدیه را با دو دست خود به هدیه گیرنده تقدیم کنید وحتما هنگام اهدای آن لبخند به لب داشته باشید.
۳) هرگز برای بیمار بستری در بیمارستان گل نبرید،چون ممکن است او و هم‌اتاقی‌هایش مشکل تنفسی یا حساسیت داشته باشند و گرده‌ها و عطر گل برای آن‌ها ضرر داشته باشد.
۴) نه‌ تنها اجازه ندارید درباره قیمت هدیه صحبت کنید، بلکه در مراسم هدیه دادن صحبت درباره مشکلات اقتصادی هم ممنوع است، این نوع صحبت کردن یعنی به هدیه‌گیرنده یادآوری می‌کنید با خرید هدیه‌اش فشار مالی را تحمل کرده‌اید و به زحمت افتاده‌اید و این ارزش هدیه را پایین میاورد.

۵) در بسته‌بندی هدیه دقت کنید، نوع کاغذ کادوی هدیه باید متناسب با سن و جنسیت هدیه‌گیرنده و مناسبت هدیه دادن باشد.

۶) اگر دستتان خالی است و فرصتی هم برای خرید هدیه ندارید، اما مایلید یادگاری به دوستی بدهید به گل فکر کنید. حتی یک شاخه گل هم در تحکیم روابط میان انسان‌ها معجزه می‌کند!
۷) از آداب هدیه دادن اینه که وقتی به بانویی هدیه تولد می‌دهید به هیچ وجه سنش را نپرسید.
۸) هدیه‌ای که به کسی می‌دهید باید با نوع ارتباط عاطفی که با او دارید تناسبی داشته باشد، بنابراین مسلما هدیه یک دوست قدیمی با هدیه رئیس اداره‌تان و هدیه همسرتان نباید به هم شبیه باشند.

۹) برای دوستانتان هدیه‌های مشابه نخرید، چنین رفتاری ثابت می‌کند شما وقتی صرف شناخت و درک نیازهای آن‌ها نکرده‌اید.

۱۰) هدیه‌ای مشخص را برای یک نفر تکرار نکنید! فرض کنید طرف مقابل چه حالی پیدا می‌کند وقتی شما ۳ یا ۴ بار برای او کتاب یا مجسمه ببرید.
۱۱) برای دیگر دوستانتان درباره قیمت هدیه‌ای که به کسی داده‌اید، صحبت نکنید.
۱۲) سراغ هدیه‌ای را که پیش تر به کسی داده‌اید نگیرید، ضمن آن که هیچ لزومی ندارد وقتی هدیه‌تان را خانه‌اش دیدید به او یادآوری کنید که شما آن را برایش گرفته‌اید!
۱۳) هدیه یک دوست را به دوست دیگر هدیه ندهید. چطور می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها روزی با هم برخورد نخواهند کرد؟
۱۴) در مهمانی‌هایی که قرار است همه هدیه بیاورند بهتر است نامتان را به یادداشت محبت‌آمیزی که روی هدیه چسبانده‌اید اضافه کنید.

آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن

اصول هدیه گرفتن

۱) از آداب هدیه دادن ، هدیه را با دو دست تحویل بگیرید و بلافاصله تشکر کنید و لبخند بزنید و در مکانی مناسب قرارش دهید.
۲) هدیه‌ای را که گرفته‌اید با هدیه‌های افراد دیگر مقایسه نکنید، به هر حال هر فرد متناسب با توانایی مادی‌اش برای شما هدیه می‌آورد، اما مهم این است که شما را شایسته دریافت هدیه دانسته و بخشی از سرمایه مادی و وقتش را صرف شما کرده است پس قدردانی کنید.

۳) اصلا درباره قیمت هدیه از طرف مقابل نپرسید و ارزش هدیه را پایین نیاورید.

۴) هدیه را با هدیه جبران کنید.

۵) از اصول هدیه دادن اینه که حتی اگر علاقه‌ای به هدیه‌ای که گرفته‌اید ندارید، بی‌علاقگی‌تان را به زبان نیاورید و در عوض سعی کنید از نکته‌ای مثبت در هدیه تعریف کنید تا هدیه‌دهنده احساس شادی را که به دنبالش بود به دست بیاورد و رضایت خاطر کند.

۶) وقتی هدیه‌ای دریافت می‌کنید تا وقتی هدیه‌دهنده پیش شماست باید بازش کنید تا اشتیاق‌تان را نسبت به آن نشان دهید، اما در باز کردن هدیه شتاب نکنید و کاغذ کادو را با دقت و آرامش باز کنید.

۷) اگر در خانه هستید و برایتان گل هدیه آورده‌اند، آن‌ها را در گلدان بگذارید چون رها کردن گل‌ها به حال خود نوعی بی‌احترامی به طرف مقابل محسوب می‌شود.

۸) اگر مهمانی به عنوان هدیه برایتان شیرینی یا کیک آورده است تا وقتی در خانه حضور دارد باید آن را به او هم تعارف کنید.

4 دیدگاه برای “قوانین هدیه دادن و هدیه گرفتن

  1. Nasim گفته:

    عالی بود ممنون:-)خیلی وقت بود می خواستم درخواست این مطلب از مجلتون بکنم?❤❤❤

  2. tarane گفته:

    واقعاعالی بودخیلی چیزارورعایت نمیکردم الان فهمیدم مممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.